Artyści w Muzeum

W dniach 18 - 22 lipca jeżowskie Muzeum było często odwiedzane przez artystów - malarzy uczestniczących w IV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim pn. "Jeżowskie pejzaże". Artyści byli zachwyceni pokaźną kolekcją figurek, które zgromadził śp. ks. prałat Ludwik Bielawski.
Goście z Lubelszczyzny i Podkarpacia zapewnili, iż będą rozsławiać Muzeum wśród swoich znajomych.

 
Dzieci z Rudnika nad Sanem w Muzeum

6 czerwca 2011 grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Rudniku nad Sanem przybyła w ramach wycieczki rowerowej do jeżowskiego Muzeum. Opiekunami grupy były Panie Beata Drzymała i Alicja Bronkiewicz.

Młodzi ludzie z wielkim zainteresowaniem oglądali eksponaty zgromadzone w salach wystawowych. Mieli również okazję porobić sobie zdjęcia.

 

Więcej…
 
Oficjalne otwarcie i poświęcenie

Oficjalnego otwarcia i poświęcenia odrestaurowanego obiektu Muzeum Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem dokonał 30 maja 2011 r. J.E. bp Krzysztof Nitkiewicz - ordynariusz diecezji sandomierskiej.

Artystyczne wyobrażenia Chrystusa frasobliwego, które zostały zgromadzone w jeżowskim muzeum są wyrazem wiary miejscowej ludności. W różnych życiowych trudnościach ludzie utożsamiali się z cierpiącym Zbawicielem. Kiedy spoglądali na ubiczowanego, w cierniowej koronie raniącej skronie, kiedy widzieli Jego smutne oblicze uświadamiali sobie, że pośród życiowych prób nie są samotni, że w bólu Chrystusa są także ich łzy. On jest zawsze z nami, a przez swoje cierpienie i śmierć prowadzi ku zmartwychwstaniu. Niech każde odwiedziny tego wspaniałego muzeum, które dzisiaj inaugurujemy umacnia w nas to przekonanie - mówił bp Krzysztof Nitkiewicz do zebranych na uroczystości poświęcenia.

Więcej…
 


Strona 8 z 8
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem