Gminny Konkurs Plastyczny im. ks. Ludwika Bielawskiego

 

Regulamin konkursu

 
Harcerska zbiórka w Muzeum

W dniu 21 lipca 2012 w jeżowskim Muzeum miała miejsce zbiórka ZHP - Szczepu nr 10 im. ppłka Waleriana Młyńca z Rudnika nad Sanem.
Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez hm Annę Korasiewicz wszystkich przybyłych. Następnie miała miejsce krótka pogadanka pn. ''Jeżowe pięknieje". Zebrani otrzymali mapę Jeżowego wraz z trasą do przejścia, po czym udali się w teren. Po prowrocie na wszystkich czekały skarby ukryte w przymuzealnym ogrodzie.
Zbiórkę harcerzy zakończyło wspólne grillowanie.
W ramach realizacji projektu "Poligon przygód" przez Szczep z Rudnika nad Sanem przygotowany został quest i wystawa. Wystawę można było oglądać do 27 lipca 2012 w sali wystawowej jeżowskiego Muzeum w godzinach otwarcia placówki.

 
Różaniec dla Afryki

W dniach od 6 czerwca do 25 lipca 2012 w diecezji sandomierskiej prowadzona była akcja "RÓŻANIEC DLA AFRYKI". Do zbiórki przyłączyło się nasze Muzeum. Udało się zebrać ponad 100 różańców.

Zebrane różańce zostały zawiezione 1 sierpnia 2012 przez pochodzącego z parafii Narodzenia NMP w Jeżowem diakona Tomasza Majowicza na misję katolicką do Mpunde (Zambia).

 

 
Gościliśmy senator Janinę Sagatowską

12 lutego 2012 gościła w naszym Muzeum w ramach pobytu w Jeżowem senator Janina Sagatowska.
Polityk była zaskoczona pięknem zgromadzonych zbiorów oraz wyglądem obiektu muzealnego po modernizacji.

 
Tadeusz Różycki w Muzeum

1 listopada 2011 w jeżowskim Muzeum gościł Tadeusz Różycki - teolog, reżyser teatralny, aktor, dziennikarz i fotoreporter, podróżnik, członek Polskiego Stowarzyszenia Autorów, Dziennikarzy i Tłumaczy w Europie.
Warto dodać, iż ten bardzo znany jeżowianin jest darczyńcą wielu cennych eksponatów do naszego Muzeum.

 


Strona 7 z 8
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem