Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Kolejnym owocem współpracy trzech instytucji: Zespołu Szkół w Starym Narcie, parafii Nowy Nart oraz Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem, był Dekanalny Konkurs Plastyczny im. ks. Ludwika Bielawskiego pn. „Powitajmy Maleńkiego!”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 14 stycznia br. w jeżowskim muzeum.

Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. W sumie napłynęło 45 prac plastycznych, a spośród nich wyłoniono następujących laureatów:

Więcej…
 
Zapraszamy do udziału w Dekanalnym Konkursie Plastycznym im. ks. L. Bielawskiego: „Powitajmy Maleńkiego!”

Uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum mieszkających na terenie dekanatu Rudnik zapraszamy do udziału w Dekanalnym Konkursie Plastycznym im. ks. L. Bielawskiego: „Powitajmy Maleńkiego!”.

Szczegóły w dołączonym regulaminie.

 

Zespół Szkół w Starym Narcie
Muzeum – Zbiornica Figur Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem
Parafia pw. MB Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie

 
Wernisaż i wystawa malarska grupy Kontrast

21 lipca 2013 zorganizowano w jeżowskim Muzeum wernisaż prac malarskich lubelskiej grupy Kontrast. Wernisaż ten odbywał się w dzień rozpoczęcia VI Pleneru Malarskiego w Jeżowem, którego to stanowi integralną część poszerzającą ofertę artystów skierowaną do mieszkańców Jeżowego i okolic. Wystawę prac grupy Kontrast można było oglądać do 26 lipca.

Grupę plastyczną Kontrast tworzy siedmioro artystów z Lubelszczyzny: Marta Andała, Hanna Korzeniowska, Leszek Niewiadomski, Renata Owczaruk, Jarosław Struk, Zbigniew Strzyżyński i Małgorzata Wzorek. Grupa powstała w 2009 roku przy okazji organizacji wystawy w Art Gallery w Łucku na Ukrainie. Artyści w ciągu ostatnich lat zorganizowali 19 wystaw grupowych i ponad 30 indywidualnych. W 20. wystawie w jeżowskim Muzeum gościnnie bierze udział Marek Andała, wybitny pastelista z Kazimierza Dolnego, zdobywca Grand Prix na V Międzynarodowym Biennale Pastelistów w Nowym Sączu.

Więcej…
 
Wernisaż i wystawa prac malarskich lubelskiej grupy KONTRAST

 
Konkurs Plastyczny "Chrystus Frasobliwy w moich oczach" rozstrzygnięty!

5 kwietnia 2013 w jeżowskim Muzeum odbyło się wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Plastycznego im. ks. Ludwika Bielawskiego pt. „Chrystus Frasobliwy w moich oczach”. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Kinga Bednarz ze Starego Nartu, natomiast w kategorii gimnazjów - Edyta Kolano z Grobel.

Konkurs zorganizowano dzięki współpracy Zespołu Szkół w Starym Narcie oraz Muzeum – Zbiornicy Figur Chrystusa Frasobliwego działającego przy parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Jeżowem. Skierowano go do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum mieszkających na terenie dekanatu Rudnik.

Więcej…
 


Strona 6 z 8
2011-2023 © Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem